Прем’єр Індії запропонував G20 створити новий глобальний індекс на основі відношення до планети

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді запропонував в суботу лідерам країн Групи двадцяти (G20) розробити новий глобальний індекс для світу після коронавіруса, заснований на відношенні до планети Земля.

Про це Моді повідомив на своїй сторінці в Twitter.

“Провів дуже плідну дискусію з лідерами G20. Скоординовані зусилля найбільших економік світу, безсумнівно, приведуть до більш швидкого відновлення після цієї пандемії. <…> На саміті G20 я сказав про необхідність розробки нового глобального індексу, заснованого на талантах, технологіях, прозорості та опіки планети”, – написав прем’єр.

Як повідомляється на сайті МЗС Індії, в своєму виступі прем’єр також зазначив, що пандемія стала важливим поворотним пунктом в історії людства і найбільшою проблемою, з якою стикається світ з часів Другої світової війни. На думку глави індійського уряду, в цей час необхідні рішучі дії G20, які не обмежуються відновленням економіки, робочих місць і торгівлі, але також зосереджені на збереженні планети Земля.

Прем’єр Індії також підкреслив, що багатопрофільність і перепідготовка кадрів для створення резерву талантів підвищать гідність і впевненість працівників. “Цінність нових технологій повинна вимірюватися їх користю для людства”, – зазначив Моді. Він також закликав до більшої транспарентності в системах управління, яке надихне громадян на рішення загальних проблем і зміцнить їхню довіру.

“Ми запропонували знання Індії в сфері IT-технологій, щоб далі розвивати цифрові потужності для ефективного функціонування G20”, – додав Моді. Відзначивши, що “робота з будь-якого місця” стане новою нормою в світі після пандемії, Моді запропонував створити віртуальний секретаріат G20 для зберігання інформації про діяльність “двадцятки” і її документації.

Група двадцяти
Група двадцяти – неформальне об’єднання найбільших економічно розвинених і країн, що розвиваються,  існує з 1999 року. Членами G20 є 19 держав (Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, ФРН, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, РФ, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Південна Корея і Японія), а також Євросоюз. За даними Світового банку, в країнах “двадцятки” живе 64% населення планети, на них припадає 80% світового ВВП. Функції голови в “двадцятці” в цьому році виконує Саудівська Аравія.

Головними темами саміту G20, який проходить 21 і 22 листопада в форматі відеоконференції, стануть заходи по боротьбі з пандемією, а також процес відновлення світової економіки. Як заявив раніше міністр фінансів Саудівської Аравії Мухаммед бен Абдалла аль-Джадаан, саміт “покликаний зміцнити міжнародне співробітництво в цілях відновлення світової економіки і створення міцної основи для стійкої, збалансованої і всеосяжної фази зростання”.