Поліція застосувала водомет проти маніфестантів у Парижі

Співробітники столичної поліції застосували водомет проти учасників маніфестації проти законопроекту “Про глобальну безпеку”, який знаходиться на розгляді французького парламенту.

Про це повідомляє ТАСС.

Спецзасоби, включаючи газові балончики, були задіяні після того, як учасники демонстрації почали палити багаття посеред дороги і кидати петарди і пляшки в поліцейських на площі Трокадеро, де з 14:30 зібралися сотні демонстрантів. Якщо на самому початку маніфестації на площі встигли відзначитися політики і громадські працівники, то до вечора все частіше чулися знайомі по маніфестацій руху “жовтих жилетів” образливі кричалки на адресу поліції.

“Маніфестація закінчена, ви повинні покинути площу Трокадеро”, – йдеться в зверненні префектури поліції Парижа в Twitter, що з’явилося перед початком розгону агресивно налаштованих молодих людей в чорних капюшонах, які нападали на тих, що стояли в оточенні поліцейських. Перед цим закликом влади попросили маніфестантів триматися подалі від тих, хто провокує насильство.

Схожі маніфестації пройшли і в інших містах країни. В Ліллі, за даними газети La Voix du Nord, більше 1 тис. людей вийшли протестувати проти 24-ї статті законопроекту “Про глобальну безпеку” Франції в п’ятницю ввечері. Приблизно таке ж число демонстрантів було в Ренні, 1,3 тис. людей вийшли на вулиці Монпельє.

Депутати Національних зборів (нижньої палати парламенту) підтримали в п’ятницю в першому читанні статтю законопроекту “Про глобальну безпеку”, що стосується фото- і відеозйомки співробітників поліції. Цей пункт законопроекту передбачає покарання у вигляді одного року позбавлення волі і штрафу в розмірі € 45 тис. за поширення “зображення особи або іншого елемента ідентифікації представника національної поліції, жандарма або співробітника муніципальної поліції з метою завдати йому шкоди фізичного або психічного характеру”.