Макрон розраховує на появу готової вакцини від COVID-19 до кінця року

Готова вакцина від коронавіруса може бути доступна вже до кінця року, проте важливим завданням залишається її поширення в усьому світі на доступних умовах.

Про це заявив в суботу президент Франції Емманюель Макрон, виступаючи на онлайн-саміті Групи двадцяти (G20).

“Ми обговорили перші успіхи ініціативи [ООН] ACT-Accelerator (ACT-A), яка зібрала близько € 10 млрд. І ми домоглися істотного прогресу: нашої першою метою було прискорити на світовому рівні розробку і виробництво засобів боротьби з пандемією. Ми можемо розраховувати, що до кінця року вакцина вже буде доступна, – заявив французький лідер. – Але другий пріоритет, який важливий не менше, – це забезпечення універсального доступу до технологій боротьби з коронавірусом. Коли перша вакцина надійде на ринок, необхідно гарантувати доступ до неї у всьому світі і за всяку ціну уникнути сценарію, коли світ буде жити на різних швидкостях і тільки багаті зможуть перемогти вірус і знову жити нормальним життям”.

Стратегія поширення перших доз вакцини, за словами Макрона, повинна мати на увазі відмову від “національного егоїзму” і спиратися на потреби систем охорони здоров’я і фінансові можливості тих чи інших країн по всьому світу. Він зазначив, що країни G20 мають у своєму розпорядженні 90% багатств світу і володіють необхідними ресурсами для розробки і виробництва необхідних засобів боротьби з пандемією. “На механізм розподілу вакцин COVAX було зібрано $ 4,9 млрд, але потрібен більший внесок. Я пропоную вивчити можливість направити перші вироблені партії вакцини за попереднім замовленням країн з просунутою економікою для вакцинації найбільш вразливих громадян в країнах, що розвиваються”, – заявив президент.

Макрон виступив за тісну співпрацю з країнами, що розвиваються в питанні виробництва ліків і вакцини від коронавіруса на їх території, щоб спростити процес поширення цих препаратів. Також він закликав до додаткових інвестицій в сферу охорони здоров’я по всьому світу для підготовки кадрів у медичній галузі і заявив, що в Ліоні буде відкрита Всесвітня академія охорони здоров’я під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), де професійні медпрацівники зможуть пройти курси підвищення кваліфікації.