Меркель закликала збільшити фінансування глобального механізму вакцинації

Канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) закликала до більш тісного міжнародного співробітництва для забезпечення доступу до вакцин від коронавіруса.

Відповідну заяву вона зробила в суботу, 21 листопада, на саміті G20, який проходить в онлайн-форматі.

“Щоб стримати пандемію, вакцинація повинна бути можлива і доступна для кожної з країн. Виділених на це коштів не вистачає … Нам необхідно надійне фінансування, більш ефективну співпрацю і незалежність в прийнятті рішень”, – вважає вона.

Мета міжнародної кампанії – зробити доступними до кінця 2021 року 2 млрд доз вакцини.

“Для цієї ініціативи вже зібрані майже 5 млрд доларів (4,2 млрд євро). Внесок Німеччини – понад 500 мільйонів євро”, – пояснила Меркель.

Мова, зокрема, йде про задіювання глобального механізму COVAX, який покликаний надати країнам світу рівний доступ до безпечних і ефективних вакцин після їх ліцензування та реєстрації. Ця ініціатива спільно координується Коаліцією з інновацій в області забезпечення готовності до епідеміям (CEPI), Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Завдання COVAX полягає в тому, щоб до кінця 2021 року розподілити безпечні та ефективні вакцини між країнами-учасницями ініціативи пропорційно чисельності їх населення. До COVAX на сьогоднішній день приєдналися 172 держави, включаючи Китай, – але не США.