Байден отримає доступ до офіційних сторінок президента в «Твіттері» і «Фейсбуці» в день інавгурації

Компанії Twitter Inc і Facebook Inc передадуть контроль над офіційними обліковими записами президента США адміністрації Джо Байдена 20 січня, в день інавгурації 46-го президента США.

Про це в суботу повідомили представники компаній, яким належать соцмережі «Твіттер» і «Фейсбук».

Обліковий запис, який на обох платформах називається @POTUS (абревіатура від повного найменування посади глави держави – President Of The United States), є офіційним аккаунтом президента США. Сам Дональд Трамп більш активно використовує свої особисті облікові записи як в «Твіттері» (@realDonaldTrump), так і в «Фейсбуці» (@DonaldTrump).

При цьому особисті сторінки Трампа більш популярні серед користувачів, ніж офіційні акаунти президента – наприклад, на його персональний аккаунт в «Твіттері» підписалися 88,9 мільйонів чоловік. Це майже в три рази більше числа передплатників офіційної сторінки президента – 32,8 мільйонів.

У «Фейсбуці» Трамп пише в основному на особистій сторінці, на яку підписані 34,6 мільйонів користувачів. Останній запис Трампа на офіційній сторінці президента в «Фейсбуці» з 6,4 мільйонами передплатників з’явився 18 травня 2018 року, з тих пір президент припинив щось публікувати в цьому акаунті.

«Твіттер “активно готується підтримати перехід передачі акаунтів Білого дому (новій команді) 20 січня 2021 року. Як і у випадку зі зміною президента в 2017 році, цей процес здійснюється в тісній співпраці з Національним управлінням архівів і документації», – заявили агентству «Рейтер» представники Twitter Inc.

Офіційний обліковий запис, якої в «Твіттері» користувався Барак Обама, була перейменована, отримавши назву @ POTUS44, і тепер її адмініструє Національне управління архівів і документації.

В день інавгурації Байдена найбільші соцмережі також передадуть офіційні облікові записи нової адміністрації Білого дому, віце-президенту і першій леді.

«У 2017 році ми спільно працювали як з адміністрацією Обами, так і з новою адміністрацією Трампа, щоб гарантувати безпроблемний перехід їх облікових записів в Фейсбуці і Інстаграмі 20 січня, і ми розраховуємо зробити це і в даному випадку» – так в Facebook Inc прокоментували запит «Рейтер».

Байден, який був визнаний обраним президентом на підставі попередніх результатів голосування у всіх штатах, повинен вступити на посаду президента 20 січня. Однак Трамп поки відмовляється визнати поразку і намагається визнати недійсними або скасувати результати виборів в ряді штатів за допомогою судових позовів, заявляючи про «масштабні махінації» в якості причини свого програшу. Істотних доказів масштабних махінацій, про які говорить Трамп, поки представлено не було.