G20 допоможе справедливо розподілити вакцину

Лідери G20 найбільших економік світу мають намір заплатити за справедливе поширення вакцин, ліків і тестів від COVID-19 у всьому світі, щоб бідніші країни не залишилися в стороні, і надати їм полегшення боргового тягаря.

Про це йдеться в проекті комюніке “двадцятки”.

“Ми не пошкодуємо зусиль, щоб забезпечити рівноправний доступ для всіх людей. Ми визнаємо масову вакцинацію світовим суспільним благом”, – йдеться в документі.

Вони також зобов’язалися “сприяти глобальній готовності до пандемії, розвивати механізми попередження, виявлення та реагування”.

Лідери також визнали особливі проблеми, з якими стикаються країни Африки і малі острівні держави, що розвиваються, що свідчить про зростаюче визнання того, що навіть деяким країнам з середнім рівнем доходу може знадобитися списання боргів в результаті пандемії.

“Нам потрібно за всяку ціну уникнути сценарію, в якому тільки багатші зможуть захистити себе від вірусу”, – заявив в ході онлайн-саміту президент Франції Емманюель Макрон.

Саміт великої двадцятки під головуванням короля Саудівської Аравії Сальмана бен Абдель Азіза Аль Сауда проходить з 21 до 22 листопада в онлайн-форматі. Серед тем обговорення – відновлення економічного зростання після кризи, викликаної пандемією. Крім проблем, пов’язаних з коронавірусом, на саміті обговорюється низка інших питань, зокрема інновації, зміцнення сфери охорони здоров’я, підтримка най вразливіших груп суспільства.

Цього року держави “двадцятки” вже прийняли ряд заходів для протидії наслідкам пандемії. Зокрема, $ 21 млрд було вирішено вкласти в світову систему охорони здоров’я з метою підтримки виробництва та розподілу вакцини від коронавірусу. Країни G20 також виділили $ 11 трлн на відновлення світової економіки.