Ердоган заявив, що пандемія привела до зростання нерівності

Пандемія привела до зростання нерівності і знизила рівень добробуту людей, заявив у неділю президент Туреччини Тайіп Ердоган, звертаючись в режимі відеоконференції до учасників саміту Групи двадцяти (G20).

“Пандемія коронавірусної інфекції нового типу посилила кризові явища в світі, привела до зростання нерівності і знизила рівень добробуту людей. Необхідно збільшити фінансові виділення на гуманітарну допомогу для жителів регіонів планети, які страждають від воєн”, – вважає турецький президент.

Ердоган також привернув увагу до загрози тероризму в регіоні Близького Сходу і світі. “Туреччина – єдина країна НАТО, яка на ділі вела боротьбу з терористами” Ісламської держави” в Сирії, – заявив він. – Наша країна докладає зусиль для усунення загрози тероризму, запобігання конфліктам та забезпечення стабільності. Незважаючи на відмова ряду країн від співпраці з Туреччиною в питаннях боротьби з проявами тероризму, ми власними силами спіймали і депортували до 9 тис. іноземних найманців-терористів”.

Крім того, президент Туреччини повідомив, що “система світового порядку, яка не враховує загальнолюдські цінності, а також принципи справедливості і безпеки, не має шансу на успіх”. “Глобальні економічні відносини, де на перше місце ставляться амбіції, панування, несправедливість і жага наживи, не в силах захистити ні людей, ні природу. Боротьба із забрудненням навколишнього середовища і зміною клімату не повинна ставати приводом для нової хвилі несправедливості і подвійних стандартів у світі”, – додав Ердоган.

Саміт G20 проходить в цьому році з 21 по 22 листопада в форматі відеоконференції. Головними темами для обговорення стали заходи по боротьбі з пандемією, а також процес відновлення глобальної економіки.