У Парижі почалися судові розгляди у справі Ніколя Саркозі

Паризький суд почав розгляд у справі про корупцію і тиск на слідство, в яких звинувачується екс-президент Франції Ніколя Саркозі.

Політик прибув до будівлі суду в понеділок, проте від спілкування з пресою відмовився.

Крім екс-президента, фігурантами справи є його адвокат Тьєррі Ерзог і колишній генеральний прокурор при Касаційному суді Жильбер Азібер.

Trial of ex-president Sarkozy a landmark for France - BBC News

Слідчі вважають, що Саркозі в 2014 році спробував через Ерзог отримати закриту службову інформацію від Азібера. На їхню думку, екс-президент хотів повернути свої робочі записи, конфісковані в рамках розслідування справи про нелегальне фінансування в 2007 році його виборчої кампанії співвласницею французької косметичної компанії L’Oreal Ліліан Бетанкур.

Після закінчення терміну повноважень Саркозі на президентській посаді в 2012 році слідчі почали прослуховування його телефонних розмов. Правоохоронні органи вважали, що виборчу кампанію екс-президента міг фінансувати Муаммар Каддафі. Саме таким чином слідчим стало відомо зміст переговорів Саркозі з Ерзог. За версією слідчих органів, екс-президент у розмові дав зрозуміти, що готовий влаштувати Азібера на вигідну посаду в Монако в разі надання їм послуг в ході розслідування.

За відомостями ЗМІ, Саркозі розмовляв зі своїм адвокатом по мобільному телефону, оформленому на вигадану людину по імені Поль Бісмют. Ерзог також використовував телефон з сім-картою, яку можна купити без пред’явлення посвідчення особи.

У недавньому інтерв’ю телеканалу BFM, Саркозі відкинув висунуті проти нього звинувачення, зазначивши, що Азібер не отримував ніякого поста в Монако. Телеканал також вказує, що судовий процес, який повинен тривати до 10 грудня, може бути відкладений на прохання 73-річного Азібера з медичних причин.