Депутати “Слуги народу” в КС оскаржуть “карантин вихідного дня”

До Конституційного Суду надійшло подання групи народних депутатів, зокрема Олександра Дубінського, в якому оскаржено окремі положення постанови Кабінету Міністрів України, якою запроваджено так званий “карантин вихідного дня”.

Про це повідомила заступник голови парламентського комітету з питань правової політики нардеп “Слуги народу” Ольга Совгиря у Facebook.

У конституційному поданні стверджується, що запровадженими обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян, внаслідок заборони працювати одним громадянам, у той час як інші громадяни працюють.

На думку авторів подання, оскаржені в поданні заборони є безумовними, а їх фактична реалізація призводить до істотних (більше 50%) втрат доходу (заробітку) у суб’єктів господарювання, які працюють у різних економічних сферах.
У свою чергу обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачає вибірковий підхід до надання медичної допомоги всупереч положенням статті 49 Конституції України.
Крім цього, також зазначається, що оскаржені обмеження запроваджені без введення на території України воєнного або надзвичайного стану, що є передумовою для обмеження низки конституційних прав згідно зі статтею 64 Конституції України.

Звертаємо увагу, що предметом оскарження в цьому поданні не є запровадження карантинних обмежень в цілому.

Наразі Суд вирішує питання про відкриття конституційного провадження.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Конституційний суд визнав неконституційною постанову Кабміну про запровадження карантину.

Нагадаємо, керуючим адвокатського бюро «Юрченко Юрій та партнери», адвокатом Юрієм Юрченком разом з шеф-редактором ІА “Центр новин” Ольгою Витак подано до Конституційного Суду України заяву про залучення до провадження подання Верховного Суду щодо законності встановлення обмежень на час карантину.

Раніше, адвокатське бюро «Юрченко Юрій та партнери» за ініціативи шеф-редактора ІА «Центр новин» Ольги Витак оскаржили в Окружному адміністративному суді міста Києва Постанову Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року  “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами та доповненнями).