Главу служби безпеки Apple звинуватили в спробі дачі хабара в США

Прокуратура округу Санта-Клара (штат Каліфорнія) висунула звинувачення на адресу глави служби безпеки компанії Apple Томаса Мойера в спробі дачі хабара поліцейським за допомогу в оформленні дозволів на приховане носіння зброї.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в понеділок на сайті адміністрації округу.

“Заступник шерифа 48-річний Рік Сунг та 43-річний капітан Джеймс Дженсен звинувачуються в здирстві хабара за вирішення на приховане носіння зброї, страховий агент 49-річний Харпром Чадха і начальник служби безпеки Apple 50-річний Томас Мойєр звинувачуються в реченні хабара для їх дозволів отримання”, – вказується в документі.

В ході розслідування прокуратурі вдалося встановити, що згадані правоохоронці спеціально тягнули з видачею дозволів та в обмін на прискорення цього процесу змогли в 2019 році домогтися від Мойера обіцянки поставити для офісу шерифа близько 200 планшетів iPad приблизною вартістю $ 70 тис. У свою чергу страховий агент Чадха за свою ліцензію повинен був дістати квитки на хокейний матч команди НХЛ “Сан-Хосе Шаркс”. Угода зірвалася після того, як Сунг та Мойєр дізналися про обшук в офісі шерифа.

“Заступник шерифа Сунг і капітан Дженсен розглядали дозвіл на приховане носіння зброї як предмет торгівлі і знайшли на нього покупців. Про тих, хто вимагає хабарі, необхідно повідомляти в прокуратуру округу, а не заохочувати своєю згодою”, – наводяться в прес-релізі слова окружного прокурора Джеффа Розена.

У прокуратурі зазначили, що відповідачі постануть перед судом Сан-Хосе в січні наступного року, і якщо їх визнають винними, то їм загрожує тюремне ув’язнення.

У свою чергу адвокат Мойера заявив, що його клієнт став жертвою протиріч окружної прокуратури і офісу шерифа.

“Ця справа стосується давньої суперечки між шерифом округу Санта-Клара і окружним прокурором, а Том Мойєр став випадковим потерпілим. Ми з нетерпінням чекаємо суду, щоб довести невинність Тома і покласти край цьому безглуздому звинуваченню”, – наводить агентство Bloomberg заяву адвоката.