Байден заявив, що “Америка повернулася” і буде відігравати провідну роль у світі

Наступна американська адміністрація буде кидати виклик противнику і не стане відкидати союзників.

Таку позицію виклав у вівторок під час свого виступу Джозеф Байден, якого вважають обраним президентом США.

“Америка повернулася. Ми будемо грати провідну роль у світі, а не відступати від нього, не відкидати наших союзників, відстоювати свої цінності”, – сказав демократ, який, згідно з оцінками провідних ЗМІ США, здобув перемогу на минулих 3 листопада виборах глави держави.

“Америка готова кинути виклик нашим противникам і співпрацювати з нашими традиційними союзниками”, – зазначив Байден.

Він представляв ключових кандидатів на посади в своїй адміністрації, які відповідатимуть за зовнішню політику та національну безпеку. “Вони втілюють мої основні переконання, що Америка сильніше всіх, коли вона працює зі своїми союзниками. У цілому ця команда добилася одних з найважливіших досягнень в області національної безпеки і дипломатії за останній час. Незважаючи на те, що ця команда має неперевершений досвід і досягненнями, вони також відображають ідею про те, що ми не можемо впоратися з викликами зі старим мисленням, не змінюючи звичок”, – додав Байден.

Вибори в США пройшли 3 листопада. Згідно з оцінками провідних американських ЗМІ, демократ Байден заручився підтримкою понад 270 членів колегії вибірників, голоси яких необхідні йому для перемоги над республіканцем, чинним президентом Дональдом Трампом. Проте глава держави не визнав поразки і заявив про намір звертатися в суди з вимогою про проведення перерахунку голосів виборців, оскільки, на його переконання, на виборах мали місце численні порушення з боку демократів.