У Пентагоні повідомили, що провели зустріч з командою Байдена з передачі повноважень

Представники Пентагону і команди демократа Джозефа Байдена, який здобув, за оцінками ЗМІ, перемогу на президентських виборах 3 листопада, провели у вівторок зустріч з питання передачі повноважень.

Про це повідомив на брифінгу директор структури, який відповідає за міністерство і підрозділи військового відомства, Томас Мьюр. Мьюра призначили в керівництво цільової групи з передачі влади.

“Минулого вечора ми отримали повідомлення від голови Управління з загальних питань адміністрації (GSA) [Емілі Мерфі] про передачу повноважень. Вчора глава перехідної команди [демократа Джозефа] Байдена зв’язувався зі мною, у нас була розмова, спілкування по електронній пошті, – сказав він . – Ми провели вранці першу зустріч між міністерством і командою Байден-Харріс. Це йде в руслі закону про передачу президентської влади, меморандуму про взаєморозуміння між Білим домом і командою Байден-Харріс і політики міністерства”.

“Ми [діємо] відповідно до вимог, своєю відповідальністю відповідно до закону про передачу президентської влади, – зазначив Мьюр. – Чекаємо з нетерпінням продовження співпраці з питання транзиту”.

Відповідно до американського законодавства саме глава GSA повинен винести офіційний висновок про те, хто є обраним президентом. У понеділок телекомпанія CNN повідомила, що GSA інформувало Байдена про готовність почати процедуру передачі йому президентської влади в країні. У своєму листі Мерфі зазначила, що дозволить демократу і його помічникам користуватися “ресурсами і послугами” для сприяння “у разі передачі президентських повноважень”. Керівник управління підкреслила, що в її повноваження не входить прийняття рішень “щодо судових розглядів і перерахунку” голосів. За її словами, “переможець виборів буде визначено в рамках електорального процесу, детально викладене в конституції”.

Загальні вибори в США пройшли 3 листопада. Згідно з оцінками провідних американських ЗМІ, Байден заручився підтримкою понад 270 вибірників, голоси яких необхідні йому для перемоги над республіканцем Дональдом Трампом в боротьбі за пост глави держави. Байден заявив, що взяв верх. Який балотується на другий термін Трамп не визнав поразку і повідомив про рішення звертатися до судів щодо підрахунку голосів виборців, оскільки, на його погляд, на виборах мали місце численні порушення з боку демократів.