Українські банки прийматимуть паспорт у смартфоні

Національний банк України осучаснив низку норм, пов’язаних з проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній.

Як повідомила прес-служба регулятора, відтепер при здійсненні касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта або його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному додатку “Дія”.

Також спрощується процедура прийняття банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот і монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. Зазначається, що у відповідній довідці замість паспортних даних клієнт повинен надати контактну інформацію (номер телефону та/або адресу електронної пошти).

Крім того, на інкасаторські компанії будуть поширюватися окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передачі сумнівних банкнот для проведення досліджень в Національний банк, а також вилучення і передачі банкнот, пофарбованих спеціальним розчином внаслідок несанкціонованого втручання в спецпристрій для зберігання цінностей, в правоохоронні органи.

Згідно з повідомленням, відповідна постанова НБУ “Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні” набирає чинності з 1 грудня 2020 року.