Китай зробив США подання у зв’язку з новими санкціями через Іран

Китай зробив США подання у зв’язку з новими санкціями відносно компаній РФ і КНР через Іран, заявив офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні.

Раніше агентство Рейтер з посиланням на спецпредставника держдепу Еліота Абрамса повідомило, що США введуть нові санкції відносно чотирьох юридичних осіб з РФ і Китаю в зв’язку з Іраном. Згідно з повідомленням агентства, санкції повинні були бути введені в середу.

“Китай зробив США сувору заяву в зв’язку з цим, ми виступаємо проти застосування США односторонніх санкцій і екстериторіальної юрисдикції щодо інших країн, ми закликаємо США виправити свої помилки і скасувати ці незаконні санкції”, – заявив дипломат.

За його словами, Китай залишається прихильний збереженню режиму нерозповсюдження і має намір строго дотримуватися свої відповідні зобов’язання, а також захищати свої законні права та інтереси.

За даними Абрамса, нові санкції торкнуться чотирьох компаній з Росії і Китаю, їх введуть за сприяння ракетної програми Ірану. Він зазначив, що Вашингтон продовжить чинити тиск на Іран, і попередив про нові санкції в майбутні тижні і місяці.