Сертифікаційна компанія відмовилася продовжувати роботи з Північним потоком-2

Сертифікаційна компанія DNV GL відмовилася від співпраці з проектом Північний потік-2. Таке рішення компанія прийняла через загрозу санкцій США.

“Державний департамент США опублікував нове роз’яснення щодо Акту про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA). Відповідно до цих нових рекомендацій ми вважаємо, що діяльність DNV GL зі здійснення контролю за суднами з обладнанням, що обслуговує проект Північний потік-2, підлягає санкціям. Тому DNV GL припинила надання послуг, які можуть підпадати під дію PEESA. DNV GL реалізує надійну програму відповідності нашої діяльності всім відповідним стандартам і законам, включаючи санкції”, – повідомили в компанії, повідомляє Інтерфакс.

При цьому раніше Данське енергетичне агентство ухвалило, що Nord Stream 2 може найняти будь-яку третю сторону, яка зможе надати сертифікат відповідності, який підтверджує, що побудовані об’єкти відповідають чинному законодавству.

DNV GL залучили до проекту для перевірки безпеки і технічної цілісності цієї трубопровідної системи. У підсумку компанія повинна була видати газопроводу сертифікат.

Нагадаємо, роботи по будівництву “Північного потоку – 2” в даний час припинені через американські санкцій щодо європейських підрядників, що вступили в силу в грудні 2019 року. Вони передбачають заборону на в’їзд в США для представників цих компаній і заморозку будь-яких активів на території країни.

“Північний потік – 2” повинен бути прокладений по дну Балтійського моря паралельно з уже існуючим “Північним потоком”. Країни, через територіальні води яких проходить новий газопровід (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб. США і ряд європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він підсилить залежність Європи від поставок російського газу.