Підвищення мінімальної зарплати можуть перенести на кінець 2021 року – депутат

Підвищення мінімальної зарплати в Україні до 6500 грн із середини 2021 року може бути перенесено на грудень цього ж року.

Про це в своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк, який є першим заступником голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

За його словами, уряд завершив переговори з Міжнародним валютним фондом про проект держбюджету України на 2021 рік. Депутат підкреслив, що раніше у МВФ були три головні претензії – “зменшити дефіцит, переглянути прогноз і вирішити питання з мінімалкою”.

За наявною у Железняка інформацією від джерел, за всіма трьома пунктами є рішення.

“Підняття мінімалки до 6500 грн/місяць із середини 2021 року перенесено на грудень… Із січня 2021 року нас все-таки очікує підняття мінімалки до 6000 грн/місяць”, – написав він.

Також депутат зазначив, що після переговорів із МВФ Кабінет міністрів повинен зменшити дефіцит держбюджету до 5,3% від ВВП, що на 0,7 відсоткових пункта менше того, що було прийнято в першому читанні.

“Це означає мінус понад 30 млрд грн із видатків. І це якщо не зменшується прогноз щодо ВВП”, – додав Железняк.

Що стосується прогнозу щодо ВВП, народний депутат повідомив, що МВФ наполіг на зниженні номінального ВВП із 4506 млрд грн на меншу суму.

“Поки незрозуміло, на скільки. Але в будь-якому випадку, це ще мінус мільярди із видатків”, – додав він.

Железняк зазначив, що й досі фінального тексту проекту держбюджету на 2021 рік немає, але він з’явиться найближчим часом на Кабміні.