Трамп погодився піти з посади президента США після голосування виборників

Президент США Дональд Трамп заявив, що залишить Білий дім, якщо Колегія виборників проголосує за його суперника на президентських виборах демократа Джо Байдена.

“Я піду, і ви це знаєте”, – заявив Трамп, який уперше після виборів 3 листопада відповів на запитання журналістів. Водночас він підкреслив, що якщо виборники проголосують за Байдена, це буде помилкою, оскільки на виборах відбувалося “масове шахрайство”, пише DW.

Описуючи вибори, Трамп відзначив, що вони проходили, “як у країні третього світу”, де враховувалися голоси навіть померлих виборців. У фальсифікаціях він обвинуватив своїх суперників з Демократичної партії. “Весь світ дивиться та сміється над нашим виборчим процесом. Це дуже сумно”, – сказав Трамп.

Поведінка Трампа, який досі заперечував можливість своєї поразки, змінилася 23 листопада. Тоді він неочікувано підтримав рішення Управління із загальних питань адміністрації США розпочати процедуру передачі президентської влади у країні.

Нагадаємо, що 7 листопада американські ЗМІ, зважаючи на наявні дані, назвали Джо Байдена переможцем президентських виборів у США. На той час уже було підраховано більшість голосів виборців у штатах. Офіційні результати обробки бюлетенів буде оголошено у грудні. Голосування Колегії виборників, які представляють виборців своїх штатів, заплановане на 14 грудня.