У Тернопільській обл. “списали” запчастин до вертольотів “Мі-2” на близько 5 млн гривень

У Тернопільській області незаконно списували, демонтували і вивозили з території держпідприємства авіазапчастини та обладнання до вертолітної техніки, що використовується при проведенні агрохімічних робіт на суму близько 5 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Оперативники спецслужби встановили, що організували оборудку посадові особи одного з державних авіаційних підприємств у Тернопільській області. Чиновники діяли в змові з менеджментом підконтрольної комерційної структури. Зловмисники незаконно списували, демонтували і вивозили з території держпідприємства авіаційні вузли та агрегати, встановлені на вертольотах Мі-2”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що щоб “прикрити” оборудки, посадові особи фальсифікували технічну документацію на незаконно відчужене авіаційне обладнання. Співробітники СБ України встановили, що викрадені авіазапчастини повинні були постачати для потреб вітчизняних авіакомпаній-експлуатантів, які використовують вертолітну техніку при проведенні агрохімічних робіт по всій Україні.

У спецслужбі додали, що організатори незаконної схеми привласнили авіаційне майно державного підприємства на майже 5 млн гривень.

У рамках кримінального провадження, розпочатого за ч.3 ст. 191 Кримінального кодексу України, правоохоронці провели обшуки у виробничих приміщеннях та за місцем проживання фігурантів справи. Під час слідчих дій вилучено незаконно відчужене з держпідприємства авіаційне майно з технічною документацією, фіктивні акти ремонтних робіт та ресурсного оновлення обладнання, а також документи фінансово-господарської звітності, що мають доказове значення.