У мітингу проти закону про безпеку в Парижі взяли участь 46 тис. осіб

Близько 46 тис. людей взяли участь в акції протесту проти прийняття закону “Про глобальну безпеку” в Парижі.

Про це в суботу повідомив телеканал BFM з посиланням на МВС країни.

“За даними МВС, в суботу в маніфестації проти закону” Про глобальної безпеки “взяли участь 46 тис. осіб”, – зазначає телеканал. Минулої суботи кількість протестуючих склала 22 тис.

Згідно з даними правоохоронних органів, в аналогічній демонстрації в Ліоні участь взяли 7,5 тис. осіб, в Бордо – 6 тис., в Страсбурзі – 1,5 тис., в Ліллі – 1,4 тис.

Як повідомила префектура паризької поліції, станом на 19:45 у французькій столиці було затримано 46 осіб. Маніфестанти були затримані в основному за застосування сили проти поліцейських.

Поліція Парижа використовувала водомети, щоб розігнати натовп протестуючих на площі Бастилії в Парижі, передає ТАСС.

Раніше між учасниками акції і поліцейськими відбулися зіткнення, в ході яких поліція застосувала сльозогінний газ, проте заворушення продовжилися. Щоб розігнати решту на площі натовп, правоохоронці використовували спеціальну машину, обладнану водометами.

Основну критику з боку журналістів, політиків і населення викликала стаття 24 закону “Про глобальну безпеку”, що стосується фото- і відеозйомки правоохоронців. Цей пункт передбачає покарання у вигляді одного року позбавлення волі і штрафу в розмірі 45 тисяч євро за поширення “зображення особи або іншого елемента ідентифікації представника національної поліції, жандарма або співробітника муніципальної поліції з метою завдати йому шкоди фізичного або психічного характеру”. Розгляд законопроекту почалося в нижній палаті парламенту 18 листопада. Відразу після початку дискусій в Парижі пройшли перші акції протесту.