МЗС Сербії оголосив посла Чорногорії в Бєлграді персоною нон грата

Міністерство закордонних справ Сербії оголосив персоною нон грата посла Чорногорії в Бєлграді Тарзана Мілошевича у відповідь на аналогічний крок Подгориці.

Про це йдеться в заяві МЗС Сербії в суботу.

“У зв’язку з проголошенням посла Республіки Сербія в Чорногорії Володимира Божовіча персоною нон грата, Міністерство закордонних справ Сербії діє взаємним чином”, – йдеться в заяві сербського дипломатичного відомства.

Раніше Міністерство закордонних справ Чорногорії оголосило персоною нон грата сербського посла в Подгориці Володимира Божовіча за “втручання у внутрішні справи Чорногорії, поведінку і заяви, не сумісні з прийнятими стандартами ведення дипломатичної роботи”. За твердженням МЗС Чорногорії, сербський посол “назвав нелегітимний і незаконний Подгорицький парламент 1918 року “звільненням і свободою волі чорногорського народу”. МЗС Чорногорії відзначив, що посол Божович “принизив парламент Чорногорії, який 29 листопада 2018 року прийняв резолюцію про скасування рішення Подгорицькому скупщини, яким був скасований суверенітет Чорногорії, а її територія була приєднана до Королівства Сербія, а король Никола Негош Петрович скинутий із престолу”.

Велика народна скупщина сербського народу в Чорногорії (Подгорицька скупщина) – збори народних представників Чорногорії, яке відбулося в місті Подгориці в листопаді 1918 року і яка прийняла рішення про об’єднання з Сербією.