Президент Вірменії запропонував створити новий уряд і змінити конституцію

Президент Вірменії Армен Саркісян заявив про необхідність формування в країні уряду національної єдності, проведення нових виборів і референдуму щодо зміни конституції.

Про це повідомляється на сайті президента Вірменії.

“У будь-якій країні, де сталася така велика трагедія, є рішення – уряд, що призвело до цього, має піти, – заявив президент Вірменії, коментуючи підсумки військових дій навколо Нагірного Карабаху. – Якщо політичний діяч сильний, він може потім повернутися. Минулі вибори були 2,5 року тому, коли країна була зовсім іншою, зараз ми живемо в іншій країні”.

“Є цивілізований шлях – дострокові вибори, тимчасовий уряд національної єдності”, – вважає Армен Саркісян. “Це не означає, що у кожної партії повинен бути міністр, але що хтось шановний усіма формує уряд, переважно, щоб цей уряд був технократичним”, – сказав президент Вірменії. На його думку, уряд національної єдності має працювати півроку або рік до нових виборів, за підсумками яких новий кабінет міністрів сформує політичну силу, яка отримає мандат від виборців.

Президент Вірменії заявив також, що в період до нових виборів обов’язково повинен бути проведений референдум для зміни конституції країни. “Кожна конституція, будь то президентська чи парламентська система правління, повинна включати додержання, противаги, механізми стримування” – вважає Саркісян. На його думку, президент або прем’єр-міністр Вірменії не повинні приймати одноосібно рішення, що мають важливе значення для країни. “Все це потрібно збалансувати. У нашій країні конституція взагалі не збалансована”, – вважає Армен Саркісян.