У Києві правоохоронці заблокували незаконний канал міжнародного телефонного зв’язку

У Києві правоохоронці заблокували незаконний канал міжнародного телефонного зв’язку.

Як повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури, правоохоронці встановили, що на території Києва та Київської області група осіб, використовуючи спеціальне програмне забезпечення та телекомунікаційне обладнання, організувала незаконний канал міжнародного телефонного зв’язку трафіку в обхід міжнародних центрів комутації в межах Київського регіону.

Так, у період з січня по липень 2020 року Українським державним центром радіочастот засвідчено факти находження вхідного трафіку голосової телефонії на телекомунікаційну мережу загального користування одного із українських операторів. Вказаний канал зв’язку є непідконтрольним вітчизняним оператором зв’язку та органам, які здійснюють державний нагляд за ринком телекомунікації.

Для здійснення злочинного наміру зловмисники орендували помешкання та придбали транспортні засоби, які оснастили спеціальним обладнанням, і щодня змінювали їх місце розташування з метою приховування протиправної діяльності.

Відкрито кримінальне провадження ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), автоматизованих систем, комп`ютерних мереж чи мереж електрозв`язку).

Під час проведення обшуків вилучено комп’ютерну техніку із встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, GSM-шлюзи та сім-бокси, близько 25 тис. відпрацьованих сім-карток мобільних операторів телефонного зв’язку «Київстар», «ВФ Україна», lifecell і «ЛайкаМобайл», апаратне мережеве обладнання (роутери, модеми, серверне обладнання, мережеві плати тощо), яке було задіяне для здійснення протиправної діяльності, а також встановлено ІР адреси серверів, зареєстрованих країнах ЄС (Чехія та Нідерланди).

Також вилучено бухгалтерську, фінансову-господарську та іншу документацію щодо здійснення незаконної діяльності та подальшого виведення у легальний обіг отриманих грошових коштів.

Наразі слідчі дії тривають. Встановлюються особи, причетні до організації діяльності незаконних каналів передачі телефонного трафіку та його можливе використання особами, причетними до діяльності терористичних угруповань «ДНР» та «ЛНР». Також в межах слідства перевіряється причетність до організації злочину співробітників правоохоронних та контролюючих органів, у тому числі органів Служби безпеки України.