Байден має намір висунути Джанет Йеллен на пост глави Мінфіну США

Демократ Джозеф Байден, який, згідно з прогнозами провідних американських ЗМІ, став обраним президентом США, має намір висунути на пост міністра фінансів країни екс-голову Федеральної резервної системи США (виконує функції центробанку) Джанет Йеллен.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному в понеділок на сайті перехідної команди Байдена.

Обраний президент назвав “ключових членів економічної команди” майбутньої адміністрації. Демократ запропонував Йеллен на посаду міністра фінансів США, а заступником голови Мінфіну – Адевале Адейемі. Цей виходець з Нігерії працював заступником голови Національної економічної ради Білого дому в адміністрації Барака Обами. Кандидатом на пост керівника адміністративно-бюджетного управління Білого дому стала Ніра Тенді. Вона, як уточнила газета The Wall Street Journal, під час президентських перегонів 2016 року працювала радницею колишнього держсекретаря Хілларі Клінтон. У разі затвердження сенаторами вона стане першою жінкою на посаді глави зазначеного управління, яка не є представницею білого населення США, відзначається в повідомленні.

Байден висунув кандидатом на голову Ради економічних консультантів при Білому домі одну з провідних економістів Прінстонського університету Сесилію Роуз. Вона в разі затвердження сенаторами також стане першою жінкою на цій посаді, яка не є представницею білого населення країни. До складу Ради економічних консультантів також запропоновані Джаред Бернстин і Хізер Бушів. Бернстин – економічного радника Байдена, який працював в апараті його співробітників в 2009-2011 роках, коли той займав пост віце-президента в адміністрації Барака Обами.

За словами Байдена, ця економічна команда “здатна негайно полегшити економічне становище американського народу під час економічної кризи і відновити економіку до небаченого раніше рівня”. “Наша команда складається з шанованих і перевірених державних службовців, які допоможуть верствам населення, які найбільше постраждали від COVID-19, і приділять увагу усуненню структурних дисбалансів в економіці”, – зазначив новообраний президент США, пообіцявши, що майбутній економічний блок федерального уряду налаштований на невпинну роботу для досягнення поставлених завдань.