НБУ вводить в обіг пам’ятні монети «Місто Слов’янськ» і «Самійло Величко»

Сьогодні, 1 грудня 2020 року, Національний банк України вводить в обіг пам’ятні монети «Місто Слов’янськ» і «Самійло Величко».

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Монета «Місто Слов’янськ» вийде тиражем 35 тисяч одиниць.

«Місто Слов’янськ» та «Самійло Величко»: сьогодні в Україні вводять в обіг пам’ятні монети (фото)«Місто Слов’янськ» та «Самійло Величко»: сьогодні в Україні вводять в обіг пам’ятні монети (фото)
Пам’ятна монета «Місто Слов’янськ» присвячена місту на Донеччині, розташованому на р. Казенний Торець, біля Торських соляних озер. Саме тут, у цьому місті, розпочалася російсько-українська війна навесні 2014 року. Тож мирне і сучасне місто Слов’янськ є одним із символів української боротьби за повернення тимчасово окупованих територій, втрачених внаслідок російської агресії 2014 року.«Місто Слов’янськ» та «Самійло Величко»: сьогодні в Україні вводять в обіг пам’ятні монети (фото)

Срібна монета «Самійло Величко» номіналом 10 грн вводиться тиражем 3000 одиниць.Ця монета присвячена козацькому літописцю, автору фундаментального історичного трактату, що висвітлює події української історії середини XVII – початку XVIII ст. Самійло Величко (бл. 1670 – після 1728), працюючи над літописом, сповненим національного патріотизму, державницьких поглядів, козацькими волелюбними ідеями, творчо і критично використав багато національних та іноземних історичних джерел, дав глибоке пояснення подіям і фактам козацької історії.