Мін’юст США заявляє про необхідність закриття справи Флінна після помилування Трампом

Міністерство юстиції США вважає, що суд повинен негайно закрити справу стосовно колишнього помічника президента з національної безпеки Майкла Флінна після помилування його главою держави.

Про це йдеться в документі відомства, опублікованому в понеділок в базі матеріалів федерального суду округу Колумбія.

“Помилування президентом, яке генерал Флінн прийняв, ставить справу під сумнів, – наголошується в документі. Минуле клопотання уряду про припинення справи, як і всі інші клопотання в цій справі, ставляться під сумнів повним і беззастережним помилуванням з боку президента. Ніяких подальших дій не потрібно, суд повинен негайно закрити справу”.

Президент США Дональд Трамп 25 листопада помилував Флінна.

У лютому 2017 року відставний генерал Флінн був змушений покинути пост помічника з нацбезпеки через те, що нібито не в повній мірі поінформував віце-президента США Майкла Пенса про бесіди з Сергієм Кисляком, який в той час був послом Росії в Вашингтоні. У грудні 2017 року Флінн пішов на угоду зі слідством, погодившись визнати себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР, однак в січні 2020 року відкликав визнання провини і відмовився від угоди.

Мін’юст США 7 травня 2020 року оголосив про припинення кримінального переслідування, проте 12 травня окружний суддя Еммет Салліван наказав заслухати думку осіб, які не є сторонами справи, щодо судового розгляду. 24 червня апеляційний суд зобов’язав нижчу судову інстанцію припинити справу Флінна, але Салліван попросив переглянути цю постанову судом повного складу. В кінці серпня апеляційний суд столичного округу Колумбія повного складу відхилив запит про закриття справи екс-помічника Трампа.

Справа Флінна розглядається в рамках розслідування втручання РФ у вибори президента США в 2016 році. Трамп і його ключові помічники неодноразово відкидали підозри в будь-яких неправомірних контактах з російськими офіційними особами в період передвиборної кампанії 2016 року. Москва також безліч разів називала безпідставними твердження про спроби вплинути на хід президентських виборів в США.