Україна і Бразилія підписали Меморандум про науково-технічне співробітництво та комерціалізацію оборонної продукції

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України і Міністерство оборони Бразилії сьогодні, 1 грудня, підписали Меморандум про науково-технічне співробітництво та комерціалізацію оборонної продукції.
Відповідний документ підписали перший заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Валерій Іващенко і заступник міністра оборони Бразилії Маркус Дего Росас Понтіс у рамках форуму «Перший діалог оборонної промисловості України і Бразилії» в Києві.

Україна – Бразилія: розпочато діалог про співробітництво у галузі оборонної  промисловості – АрміяInformУ роботі форуму брав участь прем`єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Україна і Бразилія мають великі перспективи співпраці у сфері військово-промислового комплексу.
«Ми зацікавлені залучити економічні сили і засоби для підтримки високого рівня кооперації, що дасть змогу реалізувати спільні проекти з нашими бразильськими партнерами», – сказав він.
Присутній на форумі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна і Бразилія зацікавлені у співпраці в питанні виходу їх оборонної продукції на ринки третіх країн.
Крім того, міністр висловив надію, що в рамках візиту президента Бразилії до України, який запланований на наступний рік, обом країнам вдасться конкретизувати домовленості про співпрацю у сфері ВПК.
Заступник гендиректора «Укроборонпрому» Роман Бондар повідомив, що в рамках роботи форуму сторони планують виробити конкретні пропозиції та вже в наступному році вийти на етап їхньої реалізації.
«У наступному році ми зможемо підписати дорожню карту з реалізації цих проектів», – сказав він.
На початку листопада президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Бразилії Жаіром Болсонару.
Пріоритетними напрямами взаємодії між Україною і Бразилією визначено торговельно-економічну та інвестиційну сфери, зокрема щодо реалізації спільних проектів.
Зеленський і Болсонару також наголосили на необхідності збільшення обсягів двосторонньої торгівлі.
За словами Зеленського, крім того, Україна рада співпраці з Бразилією у сільському господарстві, ядерній енергетиці, космічній і військово-оборонній сферах.