Pfizer і BioNTech хочуть екстрено зареєструвати вакцину від COVID в ЄС

Американська компанія Pfizer і німецька BioNTech, які спільно розробили вакцину від коронавіруса, подали заявку на реєстрацію препарату в Євросоюзі, передає РІА Новини.

“Pfizer і BioNTech в понеділок, 30 листопада 2020 року, подали формальну заявку на екстрену реєстрацію своєї вакцини BNT162b2 проти COVID-19, заснованої на технології матричної РНК”, – йдеться в прес-релізі.

Якщо Європейське агентство з лікарських препаратів схвалить заявку, це може дозволити використовувати BNT162b2 в Європі до кінця 2020 року, додається в повідомленні.

Крім того, Pfizer і BioNTech готують запити на авторизацію використання вакцини в Австралії, Канаді, Японії та інших державах.

Напередодні глава американського МОЗ Алекс Азар повідомив, що жителі США можуть почати отримувати вакцини від коронавіруса компаній Pfizer і Moderna вже до Різдва (25 грудня).

Німецька компанія BioNTech і американський фармацевтичний гігант Pfizer в листопаді також повідомили про успішну третю фазу клінічних випробувань власної вакцини – вона показала ефективність близько 95% в запобіганні зараження COVID-19.