ЗМІ: іранського вченого вбили з керованої через супутник зброї

Іранського ядерника Мохсена Фахрізаде вбили керованою через космос зброєю, повідомив телеканал Al-Alam.

“Використану в убивстві зброю ізраїльського виробництва контролювали за допомогою супутника”, – розповіло джерело каналу.

Про те, що Фахрізаде вбили зі зброї ізраїльського виробництва, повідомив напередодні телеканал Press TV з посиланням на інформоване джерело.

“Фрагменти зброї, зібрані на місці теракту, мають логотипи і технічні характеристики військової промисловості Ізраїлю”, – говорилося в повідомленні.

Мохсен Фахрізаде, який був керівником організації досліджень і інновацій при іранському Міноборони, загинув 28 листопада в місті Абсард. Його розстріляли з дистанції 150 метрів з встановленої в машині Nissan зброї, управляється дистанційно. Крім Фахрізаде і його охоронців, на місці замаху нікого не було.

Вчений отримав серйозні поранення. Його доставили в лікарню на вертольоті, але врятувати його життя не вдалося.

Влада Ірану назвала те, що трапилося терактом і звинуватила в цьому Ізраїль. Як заявив секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані, вдалося з’ясувати, хто саме спланував замах.

“Це була складна операція, з використанням електронного обладнання, на місці нікого не було, але є зачіпки. У той же час нам відомо, хто спланував це, відомо його минуле”, – сказав Шамхані.

За його словами, свою роль в замаху зіграли Ізраїль і його розвідка “Моссад”, а також “Організація моджахедів іранського народу”.

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї закликав переслідувати і покарати винних у вбивстві Фахрізаде. Крім того, за його словами, необхідно продовжувати науково-технічні зусилля в усіх областях, якими займався вчений.

Президент Хасан Роухані пообіцяв, що злочин не залишиться без відповіді.

Про те ж заявив і міністр оборони Амір Хатамі.
“Ворог добре знає, і я, як військовий, кажу йому про це, що жоден злочин, жодне вбивство, жодне дурне діло по відношенню до іранського народу не залишиться без відповіді”, – сказав він на церемонії прощання з Фахрізаде.