Байден закликав Верховний суд США не виключати нелегальних мігрантів з перепису населення

Обраний президент США Джозеф Байден висловив надію на те, що Верховний суд країни відхилить спробу адміністрації республіканця Дональда Трампа домогтися виключення порушників міграційного законодавства з перепису населення.

Результати перепису необхідні  для зміни меж виборчих округів при проведенні виборів в Конгрес.

“Верховний суд США вчора розглядав справу про те, чи слід при проведенні перепису населення враховувати всіх в Америці з метою розподілу місць в Конгресі, як того вимагає конституція. Чи слід політиці залякування і ксенофобії однієї партії дозволяти виключити певні верстви населення з перепису?” – відзначається в заяві Байдена, розміщеному у вівторок на сайті його перехідної команди.

“Ми не можемо і далі переписувати історію, скасовувати правила, ігнорувати конституцію і прецеденти, яких ми дотримуємося. Я сподіваюся на те, що Верховний суд вчинить правильно. Конгрес повинен виділити експертам Бюро перепису час, необхідний для точного підрахунку всіх”, – додав демократ .

Нагадаємо, Трамп дотримується так званої політики нульової толерантності до порушників міграційного законодавства. Він виступає за обмеження кількості іммігрантів, введення нових процедур їх перевірки і зниження числа прийнятих біженців з 18 тис. до 15 тис. на рік.

У той же час, програма Байдена передбачає “гуманну імміграційну політику”, зокрема полегшення отримання громадянства для 12 млн нелегальних іммігрантів і повернення до програми захисту від депортації дітей іммігрантів (була прийнята в 2012 році, але скасована в 2017 році). Демократ пропонує збільшити щорічний ліміт прийому біженців з 18 тис. до 125 тис. Скасувати центри утримання нелегальних іммігрантів і виділити протягом чотирьох років $ 4 млрд допомоги країнам Центральної Америки.

Перепис в США проводиться з 1790 року кожні 10 років. У нинішньому році вона пройшла вже в 24-й раз. Результати перепису необхідні, зокрема, для зміни меж виборчих округів при проведенні виборів в Палату представників Конгресу США і в законодавчі збори окремих штатів.