Хакери з КНДР атакували фармацевтичні компанії США, Британії та Південної Кореї

Хакери з КНДР, ймовірно, здійснили спроби злому щонайменше шести фармацевтичних компаній з США, Великобританії і Республіки Корея, які розробляють вакцину від коронавіруса нового типу.

Про це повідомила в середу газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

За їхніми даними, кібератаки були спрямовані на американські компанії Johnson & Johnson і Novavax, південнокорейські Genexine, Celltrion і Shin Poong Pharmaceutical і британсько-шведську AstraZeneca. Відзначається, що північнокорейська влада координували проведення таких атак з серпня поточного року.

Джерела газети не уточнюють, чи вдалося хакерам отримати доступ до будь-якої інформації про вакцини. При цьому представники південнокорейських Shin Poong і Celltrion заявили The Wall Street Journal, що компанії виявили кібератаки на свої сервери, але не виявили ніякого істотного збитку.

27 листопада агентство Reuters інформувало з посиланням на джерела, що хакери, ймовірно, з КНДР здійснили кібератаку проти компанії AstraZeneca, яка розробляє вакцину від коронавіруса спільно з Оксфордським університетом. За їхньою інформацією, хакери, які видавали себе за представників інших компаній, через ділову соціальну мережу LinkedIn намагалися зв’язатися з співробітниками AstraZeneca і нібито запропонувати їм нове місце роботи, відправляючи їм документи з “шкідливим кодом для доступу до комп’ютера співрозмовника”. Ці спроби, по всій видимості, не мали успіху, підкреслили джерела Reuters.