Посли країн Євросоюзу затвердили новий режим санкцій проти РФ аналогічний акту Магнітського

Посли країн Євросоюзу погодили аналогічний американському акту Магнітського європейський режим санкцій, в рамках якого Брюссель буде вводити обмежувальні заходи щодо відповідальних за порушення в області прав людини в будь-якій країні світу.

Раніше, представник Єврокомісії (ЄК) повідомив, що Євросоюз планує створити режим санкцій, аналогічний американському «акту Магнітського».

Нагадаємо, російський юрист Сергій Магнітський звинуватив низку чиновників РФ у розкраданні в держави понад 230 мільйонів доларів. У відповідь юриста звинуватили в ухиленні від сплати податків. Він був заарештований і помер у лікарні СІЗО “Матроська тиша” в листопаді 2009 року. У США в 2012 році був ухвалений “акт Магнітського”, що передбачає персональні санкції проти осіб, відповідальних за порушення прав людини в Росії. З тих пір ще п’ять країн ухвалили подібні закони.

Попри ухвалення Європарламентом в квітні 2014 року резолюції, ініціатива ухвалити “закон Магнітського” на рівні ЄС тривалий час буксувала. Лише в грудні 2018 року глави МЗС країн Євросоюзу дали “зелене світло” пропозиції Нідерландів розробити глобальний режим санкцій за порушення прав людини.