Шмигаль: Уряд попередить українців про локдаун за 7 днів

Кабінет Міністрів наразі напрацьовує найбільш збалансоване рішення стосовно можливого посилення карантинних обмежень. Про це під час засідання Уряду повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він нагадав, що Уряд повідомить про рішення щодо локдауну за 7 днів до його запровадження.

“Важливою для нас є думка регіонів. Тому ми провели опитування щодо оптимальних карантинних заходів серед міських голів та очільників обласних державних адміністрацій. Голови міст обласного значення та керівники ОДА спільні в позиції щодо повної заборони або введення часткових обмежень стосовно діяльності святкових ярмарків. Майже 90% опитаних міських голів підтримали повну заборону щодо проведення концертів. Встановлення міської новорічної ялинки з низкою обмежень для відвідування підтримують майже 60% представників органів місцевого самоврядування”, – сказав Шмигаль.

Він також зауважив, що на кінець карантину вихідного дня, МОЗ отримав на 6 тис. випадків захворювання менше, ніж це було прогнозовано.

За словами Шмигаля, посилені заходи карантину на вихідних дещо стабілізувати ситуацію і спостерігається ”вирівнювання в лікарнях щодо зайнятості ліжок”.

”Це дозволяє нам зняти саме ці обмеження. І на вихідні, і в будні діятимуть обмеження помаранчевої зони на території всієї країни”, – наголосив очільник уряду.

Нагадаємо, глава парламентської фракції Слуга народу Давид Арахамія заявляв, що локдаун може бути введений 27 грудня.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що Кабмін готується до всіх сценаріїв, і не відкидається, що локдаун в Україні буде на новорічні свята.

Зазначимо, що Конституційний суд визнав неконституційною постанову Кабміну про запровадження карантину.

Суд визнав неконституційними положення щодо заборони на проведення масових заходів, роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації.