ЄС розробив стратегію перезапуску відносин з США при Байдену

Єврокомісія (ЄК) розробила стратегію перезапуску відносин з США при адміністрації Джозефа Байдена за чотирма основними векторами: пандемія, клімат, торгівля, і просування західної моделі демократії.

Про це йдеться в опублікованій Єврокомісією новій стратегії щодо відносин з США після зміни влади в цій країні.

“Єврокомісія і зовнішньополітична служба ЄС внесли пропозицію по новій трансатлантичної стратегії. Перемога Джозефа Байдена і Камали Харріс разом з більш впевненим і дієздатним Євросоюзом в новій економічній і геополітичній реальності – це унікальна можливість, яка представляється раз в покоління для формування нових трансатлантичних відносин”, – йдеться в заяві.

Євросоюз буде шукати шляхи співпраці з США для просування західної демократії в світі, а також протидії Росії і підтримці передачі влади в Білорусії.

“Трансатлантична співпраця щодо РФ залишиться ключовим, зокрема, в тому, що стосується дотримання міжнародного права. Це включає в себе захист територіальної цілісності і енергобезпеки наших східних партнерів, – наголошується в ньому. – Україна є пріоритетним партнером, де підтримка США життєво важлива для зміцнення безпеки і спільної амбітної програми реформ. У Білорусії ми готові активізувати підтримку мирної демократичної передачі влади”.

Крім того, “ЄС і США поділяють фундаментальний інтерес до зміцнення демократії в усьому світі”, йдеться в документі.

“Ми вітаємо пропозицію обраного президента Байдена про проведення саміту з питань демократії, в той час коли пандемія привела до того, що демократія, свободи і цінності виявилися під великим тиском”, – підкреслює ЄК.