Вищий антикорупційний суд узяв під варту чиновника МВС

Вищий антикорупційний суд узяв під варту заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ). Його підозрюють у хабарництві у справі про заволодіння майном Нацгвардії.

Про це повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).

Так, суд застосував до підозрюваного чиновника запобіжний захід у формі тримання під вартою до 30 січня 2021 року з альтернативою внесення 1 млн гривень застави.

Раніше слідчі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оголосили співробітнику МВС підозру в отриманні хабаря за підроблений висновок судового експерта.

Замовив липові результати експертизи, за версією слідства, колишній народний депутат Максим Микитась, який уже фігурує в цій справі за іншою підозрою.

Правоохоронці встановили, що слідчий призначив судову оціночно-будівельну експертизу для встановлення справжньої ринкової вартості об’єктів нерухомості в житлових комплексах на Печерську та на околиці Києва.

Водночас, за версією слідства, Максим Микитась у змові з експосадовцем державної компанії «Укрбуд» домовився із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення неправдивих даних до експертизи.

Так, в експертизі різниця в ринковій вартості між ЖК на Печерську та на околиці Києва була мінімальною — 7 мільйонів замість 81 мільйона гривень. В обмін на це посадовець ДНДЕКЦ отримав хабар у вигляді машиномісця ринковою вартістю 250 тисяч гривень.

До того ж, за словами слідчих, після початку розслідування компанія-забудовник передала квартири Національній гвардії України на суму 7 мільйонів гривень (тобто яку раніше вивели за результатами недостовірних даних у проведеній експертизі), щоб уникнути відповідальності.

Нагадаємо, екс-президента “Укрбуду” Максима Микитася підозрюють у привласненні майна Національної гвардії. За версією слідства, ексдепутат з допомогою підконтрольної йому державної компанії в змові з колишнім командувачем НГУ, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем і іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.

У травні цього року в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили про те, що завершили слідство у справі.

В цілому Микитась перебуває в СІЗО вже понад 97 днів, тобто більше трьох місяців. В даний час розслідування у його справі завершено і матеріали готуються до суду.