В Австрії дозволять кататися на гірських лижах з 24 грудня

Канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив, що дозволить з 24 грудня кататися в країні на гірських лижах, незважаючи на пандемію COVID-19.

“З 24 грудня можна буде знову займатися індивідуальними видами спорту на відкритому повітрі, такими як лижі”, – наводять європейські ЗМІ слова Курца.

Він зазначив, що таким чином жителі країни зможуть зайнятися спортом під час різдвяних канікул. У той же час, інші обмежувальні заходи в Австрії поки залишаться в силі.

Між європейськими країнами раніше виникли розбіжності щодо роботи гірськолижних курортів. В результаті Німеччина звернулася в ЄС з проханням виробити загальноєвропейське рішення, проте в Брюсселі вважають це питання національної компетенції. Влада окремих країн побоюються, що в разі відсутності єдиних правил, європейці вирушать в ті країни, де дозволено катання на гірських лижах і сноубордах, що призведе до зростання захворюваності коронавірусу по їх поверненню на батьківщину. Невдоволення також пов’язано з економічними втратами, які понесуть регіони, велика частина доходів яких пов’язана з гірським туризмом.

Деякі з країн, серед них – Франція і Італія, вирішили відкласти початок гірськолижного сезону і не відкривати курорти на різдвяні свята.