Більше 40 штатів США збираються подати позов проти Facebook

Адміністрації ряду штатів США планують на наступному тижні подати судовий позов проти компанії Facebook, що володіє однойменною соціальною мережею, через можливе порушення антимонопольного законодавства країни.

Про це в четвер повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела.

Одна з них заявила агентству, що зі скаргою до суду звернуться понад 40 штатів.

6 жовтня підкомітет з антимонопольної політики юридичного комітету Палати представників Конгресу США опублікував 449-сторінкову доповідь за підсумками розслідування, в якому прийшов до висновку, що компанії Amazon, Facebook, Google і Apple використовують монополістичну тактику на ринку, підриваючи конкуренцію.

20 жовтня Мін’юст США пред’явив цивільний позов до корпорації Google, оскільки та, за версією влади, завдає шкоди конкуренції на онлайн-майданчиках. В якості позивача разом з федеральним урядом США виступили 11 штатів.

У понеділок газета The Wall Street Journal повідомила, що федеральна влада готує ще чотири позови за звинуваченням Facebook і Google в порушенні антимонопольного законодавства США. За даними джерел видання, нові позови можуть бути пред’явлені вже в кінці січня наступного року.