Микитась пішов на угоду зі слідством і вийшов з СІЗО

Екснардепу Максиму Микитасю, який вже відшкодував 50 млн гривень завданих збитків в справі “квартир Нацгвардії”, суд змінив запобіжний захід з утримання в СІЗО на цілодобовий домашній арешт.

Інформацію про звільнення з СІЗО підтвердив сам Микитась, пише Цензор.нет.

“На даний момент знаходиться у себе вдома. Однак він не звільнений від кримінальної відповідальності У даній справі, змінені тільки умови утримання на період слідства”, – йдеться в повідомленні.

Видання зазначає, що до 24 грудня Микитась мав перебувати під арештом в СІЗО, проте він і його співробітники пішли на співпрацю з детективами НАБУ і прокурорами САП. Микитась і дві його співробітниці дали свідчення, які викривають у корупції колишнє командування Нацгвардії, заступника голови офісу президента Олега Татарова і низку інших відомих людей. На підтвердження своїх слів Микитась надав також записи свого телефону, документи.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Микитасю про підозру в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В’ячеславом Мармишем організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю НГУ.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку були оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей. Нещодавно НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.