Вакцина Moderna буде давати імунітет як мінімум на три місяці

Вакцина від коронавіруса COVID-19, розроблена компанією Moderna, здатна забезпечити імунітет як мінімум на три місяці, повідомляє France 24.

Згідно з результатами дослідження американського Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, кількість вироблених після застосування вакцини антитіл “з часом, як і очікувалося, незначно скорочується, але їх кількість залишається високим у всіх учасників випробувань протягом трьох місяців після введення бустерної дози вакцини”.

В основу дослідження лягли спостереження за групою з 34 осіб різного віку. Вчені вивчали їх імунну реакцію на вакцину з першого етапу клінічних випробувань препарату.

Вакцина компанії Moderna складається з двох доз. Друга – бустерна доза – вводиться через 28 днів після першої.

1 грудня американська компанія Moderna повідомила, що направила запит в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) для отримання дозволу на екстрене використання вакцини від коронавіруса COVID-19. Раніше повідомлялося про 94,1% її ефективності.

20 листопада американська компанія Pfizer і німецька BioNTech також подали запит на екстрене використання в США їх вакцини від COVID-19. Їх вакцина показала ефективність в 95% на завершальному випробуванні.

Заявка на екстрене використання – це запит на початок застосування препарату, не чекаючи завершення всіх перевірок його впливу на організм.