Трамп підписав указ про принципи використання штучного інтелекту

Президент Дональд Трамп підписав указ, визначивши принципи, якими федеральні відомства країни повинні керуватися при використанні штучного інтелекту. Про це йдеться в повідомленні, яке було поширене Білим домом.

Президент своїм указом наказав федеральним відомствам скласти список випадків використання штучного інтелекту (ІІ) і доручив Білому дому розробити програму дій при використанні ІІ в адміністративних цілях.

Майкл Краціос, головний технічний директор в адміністрації США, вважає, що указ Трампа «зміцнить довіру суспільства до технології, призведе до модернізації уряду і ще більше продемонструє лідерство Америки в області штучного інтелекту».

Адміністрація Трампа зробила штучний інтелект одним зі своїх пріоритетів, раніше випустив керівництво для федеральних агентств, закликавши їх зайнятися регулюванням використання ІІ замість приватних компаній, а також використовувати потужності штучного інтелекту для скасування застарілого законодавства.

В указі підкреслюється, що використання ІІ має бути «законним; цілеспрямованим і орієнтованим на продуктивність; точним, надійним і ефективним; безпечним.., прозорим і підзвітним».

Штучний інтелект вже використовується численними урядовими відомствами як інструмент прогнозування застосування правових норм, а також для обробки і аналізу даних, які потрібні владі для виявлення тенденцій і формування загальної політики.

Влада деяких штатів і міст вже висловили стурбованість з приводу додатків з використанням штучного інтелекту, особливо в частині можливої ​​«алгоритмічної упередженості» при використанні програм, за допомогою якої правоохоронні органи можуть розпізнавати обличчя, записані на камери стеження.