Законопроект США про оборону включає санкції проти Туреччини і «Північного потоку – 2»

Щорічний законопроект США про оборону на суму 740 мільярдів доларів включає в себе санкції проти Туреччини за покупку ракетної системи російського виробництва і проти проекту «Північний потік – 2».

Законопроект, який був узгоджений комітетами з питань збройних сил в обох палатах, може бути винесено на голосування в Палаті представників і Сенаті вже на наступному тижні.

Очікується, що документ буде прийнятий, незважаючи на загрозу вето з боку президента Дональда Трампа, який вимагав включити в ініціативу положення про скасування закону, що захищає технологічні компанії від відповідальності за більшу частину користувацького контенту.

Трамп також виступає проти положення про перейменування військових баз, названих в честь генералів Конфедерації.

Відповідно до опублікованого  законопроекту, він передбачає «обов’язкові санкції проти Туреччини за придбання нею системи протиповітряної оборони С-400», а також «розширює санкції, пов’язані з будівництвом російського газопроводу «Північний потік -2».

Держдепартамент раніше заявив, що розглядає можливість ввести санкції проти Туреччини відповідно до Закону про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій, але законодавці втомилися чекати і вирішили використовувати в цих цілях оборонний законопроект.

Учасники переговорів з Палати представників і Сенату також домовилися про санкції щодо страхових і сертифікаційних компаній, що беруть участь в проекті «Північний потік – 2».

Раніше введені санкції привели до припинення будівництва газопроводу під Балтійським морем, яке повинно було завершитися в грудні 2019 року.

У законопроекті також прописано, що чисельність американських військ в Німеччині не повинна скоротитися до рівня нижче 34 500 до певного моменту в 2021 році.

Це положення, судячи з усього, покликане перешкодити президенту Трампу вивести війська до того, як він покине свій пост в січні.