Проект оборонного бюджету США 2021 передбачає $250 мільйонів допомоги Україні

Комітети зі збройних послуг обох палат американського Конгресу в четвер узгодили текст проекту оборонного бюджету США (NDAA) на наступний рік.

Законопроект NDAA визначає основні оборонні пріоритети США на 2021 рік і передбачає фінансування на суму близько 740 мільярдів доларів.

Текст законопроекту містить важливі положення з надання оборонної підтримки Україні а також зі стримування Росії.

Законопроект уповноважує надання оборонної допомоги Україні обсягом 250 мільйонів доларів в рамках ініціативи із Безпекової допомоги Україні, включаючи 75 мільйонів летальної допомоги а також розширює повноваження влади США з підтримки України у стримуванні Росії, йдеться у довідці щодо законопроекту, оприлюдненій Комітетом Сенату США зі збройних послуг.

В тексті законопроекту також міститься вимога проведення повної оцінки військової спроможності України, здатності захистити суверенітет проти російської агресії, а також оцінки ресурсного плану безпекової допомоги Україні у задоволенні оборонних потреб.

Серед заходів зі стримування агресії Росії, законопроект продовжує дію обмеження на оборонну співпрацю з Росією, передбачає розширення санкцій проти газотранзитного проекту «Північний потік 2» а також «обов’язкове запровадження санкцій» проти Туреччини за купівлю російської ракетної системи С-400, йдеться у викладі законопроекту, оприлюдненому в четвер.

На робочому рівні текст підтримали члени відповідних комітетів від обох партій. Тепер законопроект буде передано на голосування.

Оглядачі очікують, що голосування за проект може відбутись вже наступного тижня.