У Палаті представників підтримали резолюцію Сенату щодо соратника Путіна

Законодавці від обох партій в Палаті представників одноголосно підтримали в п’ятницю резолюцію, прийняту раніше сенаторами щодо російського бізнесмена Євгена Пригожина, одного з найближчих соратників президента РФ Володимира Путіна.

Конгресмени вважають, що «діяльність громадянина Росії Євгена Пригожина і пов’язаних з ним осіб становить загрозу національним інтересам і національній безпеці Сполучених Штатів».

Повний текст резолюції опублікований на сайті Конгресу США.

У документі говориться, що діяльність Пригожина і пов’язаних з ним компаній є загрозою для США по безлічі причин, включаючи той факт, що Євген Пригожин є передбачуваним власником приватної військової компанії (ПВК) Вагнера, найманці якій беруть незаконну участь у бойових діях по всьому світу, включно з Україною, Сирію і Лівію. Також Пригожин володіє Агентством інтернет-досліджень та іншими структурами, залученими під втручання в президентські вибори в США в 2016 році.

Автори резолюції нагадують, що 7 лютого 2018 року найманці з ПВК Вагнера очолили збройний напад на американських військових біля міста Дейр-ез-Зур на сході Сирії, що спровокувало контратаку з боку Сполучених Штатів. Газета The Washington Post назвала це «найбільш смертоносним зіткненням між США і Росією … з часів холодної війни».

Крім того, що фінансуються Пригожиним найманці підтримали Халіфа Хафтара і його «Лівійську національну армію», надавши бойовикам військову силу і озброєння в порушення ембарго ООН, «при цьому Євген Пригожин особисто був присутній на зустрічі між Хафтаром і міністром оборони Росії Сергієм Шойгу в Москві 7 листопада 2018 року», йдеться в документі.