Голова НАЗК закликав президента накласти вето на ухвалений закон щодо відповідальності за недостовірне декларування

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков надіслав офіційний лист до президента Володимира Зеленського з проханням накласти вето на законопроект № 4460-д щодо відповідальності за недостовірне декларування, який сьогодні ухвалила Верховна Рада.

фото ІА “Центр новин”

Як повідомляє прес-служба НАЗК, у листі Новіков зауважує, що цей законопроект не передбачає позбавлення волі для осіб, які умисно не подають електронну декларацію або умисно зазначають у ній недостовірні відомості.

В Нацагентстві пояснили, що таким чином ці діяння Верховна Рада визнає не злочинами, а кримінальними проступками, тобто корупціонера можуть взагалі звільнити від відповідальності у випадку щирого каяття.

”Переведення” зазначених діянь з категорії злочинів до категорії кримінальних проступків надає можливість, сплативши штраф, не подати декларацію та приховати набуте в корупційний спосіб майно… У зв’язку з наведеним просимо застосувати до вказаногозЗакону право вето відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 106 Конституції України”, – наголосив Новіков.

У НАЗК також підкреслили, що позиція відомства лишається незмінною – за умисне зазначення недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі.

Сьогодні, 4 грудня, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб`єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (№4460-д).