У США до 2026 року розгорнуть ще 20 ракет-перехоплювачів системи ПРО

Конгрес США наказав агентству з протиракетної оборони Пентагону представити програму розгортання на території країни до 2026 року додатково 20 нових перехоплювачів міжконтинентальних балістичних ракет, довівши їх до 64 одиниць.

Це випливає з проекту узгодженого законодавцями обох палат військового бюджету на 2021 фінансовий рік.

“До 2026 року має бути розгорнуто додатково 20 ракет-перехоплювачів”, – йдеться в документі.

Відповідно до вказівки Конгресу, агентство по ПРО протягом 30 днів після вступу в силу оборонного закону, опублікованого в четвер, повинно “представити програму з розробки проміжного варіанту кінетичних ракет-перехоплювачів наземного базування … для протидії загрозам з боку Північної Кореї та Ірану”.

У серпні 2019 року минула програма агентства по ПРО зі створення модернізованого варіанту кінетичного перехоплювача Redesigned Kill Vehicle (RKV) була припинена через погані результати, показаних в ході випробувань.

Натомість агентство по ПРО запропонувало почати роботи зі створення перехоплювача нового покоління – Next-Generation Interceptor (NGI) з більш ефективними можливостями для здійснення перехоплення, який міг би бути розгорнутий до 2030 року для протистояння широкого спектру ракетних загроз для США.

В даний час на озброєнні системи ПРО США стоять 44 ракети-перехоплювача дальнього радіусу дії наземного базування, розміщених на базах в Форт-Грилі (штат Аляска) і Ванденберг штат (Каліфорнія).