В ООН прогнозують в наступному році найсильнішу за 75 років гуманітарну кризу

У 2021 році у зв’язку з наслідками пандемії світу може загрожувати найсильніша за 75 років гуманітарна криза.

Такий прогноз озвучив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН Девід Бізлі. Він виступив на спеціальному засіданні Генасамблеї ООН, присвяченому боротьбі з COVID-19, – спільно з генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедросом Адханомом Гебрейесусом.

“2021 рік в буквальному сенсі катастрофічний, виходячи з того, що ми бачимо на даному етапі”, – заявив Бізлі, додавши, що десятки країн поставлені перед безпосередньою загрозою голоду.

“У наступному році ми не зможемо профінансувати всі … тому нам доведеться розставляти пріоритети”, – зазначив глава Всесвітньої продовольчої програми.

Він також закликав до того, щоб багаті країни не придушували бідні в боротьбі за вакцину від коронавіруса.

Тедрос Адханом Гебрейесус в свою чергу закликав перерахувати ще 4,3 млрд доларів на глобальну програму, яка передбачає справедливий розподіл вакцин.

“Мова йде про глобальну кризу, і рішення для його врегулювання на засадах справедливості повинні бути доступні всім”, – підкреслив глава ВООЗ.

Раніше на цьому тижні експерти ООН повідомили, що в умовах пандемії в наступаючому році екстрена гуманітарна допомога може знадобитися в цілому 235 млн людям. Число, хто її потребує збільшилось на рекордні 40 відсотків в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, йдеться в звіті Управління ООН з координації гуманітарних питань – “Глобальний гуманітарний огляд 2021 року”. Для надання підтримки в фонди допомоги ООН необхідно залучити додатково 35 млрд доларів, вважають експерти.