Суд зобов’язав владу США відновити прийом заяв від «мрійників»

Окружний федеральний суд в Брукліні зобов’язав уряд США знову почати приймати нові заяви від іммігрантів, які були нелегально ввезені в країну в дитячому віці і з тих пір проживають в США.

Йдеться про Програму відкладеного дії для прибулих в США дітей (DACA), введеної Бараком Обамою в 2012 році. Нагадаємо, що адміністрація Дональда Трампа неодноразово намагалася згорнути програму, що захищає цю категорію нелегальних іммігрантів («мрійників») від депортації.

У червні Верховний суд США скасував рішення адміністрації Трампа 2017 року про припинення програми DACA. Вища судова інстанція визнала дії адміністрації «довільними і примхливими».

Однак, в Міністерстві внутрішньої безпеки США, повідомили, що не мають наміру брати нові заявки на участь в програмі DACA, поки діюча адміністрація буде розглядати питання про доцільність її «збереження, скасування або зміни».

Суддя доручив Міністерству внутрішньої безпеки до понеділка розмістити на своїх сайтах публічне повідомлення про те, що воно приймає нові заявки в рамках DACA.

Обраний президент Джо Байден, який набирає на посаду 20 січня, заявив, що планує відродити DACA.

У Міністерстві внутрішньої безпеки поки не прокоментували рішення суду.