Екс-міністру фінансів Австрії дали 8 років в’язниці за корупцію при приватизації держквартир

Земельний суд Відня у кримінальних справах засудив колишнього австрійського міністра фінансів Карла-Хайнца Ґрассера до восьми років тюремного ув’язнення у справі про корупцію при приватизації житлового фонду колишньої державної житлової компанії BUWOG.

Судді визнали екс-міністра винним у зловживанні повноваженнями, отриманні подарунків на державній посаді і фальсифікації доказів, повідомило Австрійське агентство друку.

Судовий процес над Ґрассером почався в 2017 році. Прокуратура пред’явила йому звинувачення в отриманні хабара за розголошення інсайдерської інформації консорціуму з трьох компаній, який брав участь в тендері на приватизацію 60 тис. квартир державної житлової компанії в 2004 році. В результаті такої оборудки консорціум отримав контракт на придбання житлового фонду держкомпанії після того, як раптово запропонував на € 1,2 млн більше, ніж його конкурент на ринку і головний претендент на перемогу в тендері – компанія CA Immo (€ 961,2 млн консорціуму на чолі з компанією Immofinanz проти € 960 млн компанії CA Immo).

“Мова йде про таємну домовленість про “відкат” довіреній особі Ґрассеру на шкоду довірителю, тобто Австрійській Республіці”, – постановила суддя на процесі, зазначаючи про розмір хабара в € 9,6 млн екс-міністру, який був переведений на три банківські рахунки в Ліхтенштейні.

У цій справі винними були також визнані ще кілька великих бізнесменів в якості співучасників змови. Вердикт суду ще не вступив в законну силу. Захист Ґрассера має намір оскаржити вирок, який передбачає виплату державі суми отриманого “відкату”.

Компанія BUWOG сьогодні продовжує існувати як приватне підприємство в складі німецького концерну Vonovia SE.