МОЗ оновив підходи до тестування на COVID-19

Міністерство охорони здоров’я оновила стандарти медичної допомоги при коронавірусній хворобі COVID-19 у частині підходів до тестування.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра охорони здоров`я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він зазначив, що метод ПЛР залишається основним для лабораторної діагностики COVID-19.

У наказі МОЗ уточнено, хто саме підлягає лабораторному обстеженню на РНК SARS-CoV-2, зокрема це особи: з підозрою на COVID-19; ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС); ознаками інших гострих респіраторних вірусних інфекцій; ознаками пневмонії.

Також, згідно з документом, передбачено перелік осіб, яким робитимуть попереднє скринінгове обстеження з використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2: з підозрою на COVID-19; ознаками ТГРС; ознаками інших ГРВІ; ознаками пневмонії; хто був у тісному контакті з особою з підтвердженим випадком на COVID-19; які повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19; які підлягають плановій госпіталізації.

Ляшко наголосив, що позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 повинен бути підтверджений за допомогою ПЛР. Винятком є позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 у пацієнтів, які відповідають визначенню підозрілого або ймовірного випадку захворювання на COVID-19.

Також МОЗ дозволив використовувати швидкі тести на визначення антигену SARS-CoV-2 для скринінгових досліджень медпрацівників та інших категорій працівників та при планових госпіталізаціях.