Швейцарія ввела санкції проти Лукашенка

Швейцарія розширила список санкцій проти Мінська, додавши в нього 15 громадян Білорусі, серед яких знаходиться президент країни Олександр Лукашенко.

Як повідомило в п’ятницю уряд Швейцарії (Федеральна рада), мова йде про заморожування їхніх рахунків, якщо такі виявляться, а також про заборону на в’їзд в країну.

“Розширюючи санкції, Швейцарія рівняється на рішення, прийняте 6 листопада Європейським союзом”, – йдеться в повідомленні. Підкреслюється, що 15 громадян Білорусі, щодо яких 11 грудня прийняті санкції, поповнили затверджений швейцарським урядом в жовтні списку санкцій, в якому значилися 40 громадян країни. У Берні стверджують, що всі вони “несуть відповідальність за акти насильства і довільні арешти, що здійснювалися після президентських виборів” в Білорусі, що відбулися 9 серпня. У новому списку “фігурують президент Лукашенко, його син Віктор, а також члени національної Ради безпеки”, відзначає Федеральна рада. Якщо в Швейцарії виявляться їх авуари, то вони повинні бути заморожені. Швейцарські фінансові структури зобов’язані повідомити Державний секретаріат економіки про їхню наявність.

Крім того, швейцарський уряд відобразив в своїй постанові ембарго на постачання до Білорусі військових матеріалів, які “можуть бути використані для репресій”. Євросоюз ввів таке ембарго в 2011 році, і Швейцарія, яка не входить в ЄС, до теперішнього часу в значній мірі діяла аналогічним чином, спираючись на своє законодавство про контроль за торгівлею військовими матеріалами.

Раніше ЄС ввів два пакети санкцій проти Мінська, заходи торкнулися 55 представників керівництва країни, в тому числі Олександра Лукашенко і представників силових структур. Всім їм заборонений в’їзд в ЄС, їхні рахунки в європейських банках, якщо будуть виявлені, підлягають заморожуванню. Євросоюз завершує роботу над третім пакетом санкцій проти влади Білорусі і має намір ввести ці рестрикції найближчим часом.