Держдеп США закриває два генконсульства в Росії

Держсекретар США Майкл Помпео прийняв рішення закрити генконсульство США у Владивостоці і призупинити роботу генконсульства в Єкатеринбурзі.

Про це повідомив представник Держдепартаменту.

“Держсекретар в тісному консультації з послом США в РФ Джоном Салливаном прийняв рішення закрити генконсульство США у Владивостоці і призупинити роботу генконсульства США в Єкатеринбурзі в рамках наших постійних зусиль із забезпечення безпечної та надійної роботи дипломатичної місії США в Російській Федерації”, – зазначив дипломат .

Він додав, що рішення “зовнішньополітичного відомства про генконсульствах США в Росії було прийнято для оптимізації роботи дипломатичної місії США в РФ”.

“Обумовлена ​​цим реорганізація дипломатичного персоналу в посольстві США в Москві дозволить нам просувати наші зовнішньополітичні інтереси в Росії найбільш ефективним і безпечним чином”, – пояснив співрозмовник.

Раніше агентство Associated Press (AP) з посиланням на джерела повідомило, що адміністрація діючого американського президента Дональда Трампа повідомила Конгрес США про закриття генконсульства у Владивостоці і тимчасове припинення роботи генконсульства в Єкатеринбурзі. Згідно з інформацією, отриманою AP, закриття консульств нібито пов’язано з рішенням російської влади в 2017 році скоротити чисельність співробітників американських дипмісій на території РФ. Таким чином, єдиним диппредставництвом Сполучених Штатів на території РФ, яке продовжить роботу, залишиться посольство в Москві.